17.12.2021/01:07

Rewolucja w Grupie Eurocash! Luis Amaral zrezygnował z funkcji prezesa. Z nowym rokiem zastąpi go Paweł Surówka

W czwartek w nocy okazało się, że dotychczasowy prezes Eurocash -  Luis Amaral - zrezygnował ze swojej funkcji i przejdzie do rady nadzorczej jako jej przewodniczący. Poinformowała o tym spółka w komunikacie. Nowym prezesem Eurocashu z dniem 1 stycznia 2022 roku zostanie Paweł Surówka, obecny doradca zarządu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • obserwator 22.12.2021

  Dobra zmiana, ciąg dalszy :)

 • Ps 21.12.2021

  Pracowałem w EC i rzeczywiście świeża krew była potrzebna ale ten wybór osobnika jednoznacznie kojarzonego z pislamistami jasno wskazuje, że Luis się dogadał z mafią pisowską - zapewne uda się w ten sposób uniknąć tej ostatniej kary oraz kolejnych.
  Jasno widać, że państwo przejmuje firmy i wracamy do gospodarki centralnie planowanej.

 • hb 18.12.2021

  Jak bardzo musi być rozczarowany zarząd Arhelanu.
  Który został oszukan,y co do świetlanej przyszłości DC.
  Ciekawe czy będzie jakaś reakcja, mysle że sa podstawy do zaskarzenia bajek które im sprzedawali.

 • Fachowiec 18.12.2021

  Przychodzi czas zmian i musi mieć nowa twarz.. ta firma ma zdecydowanie nieefektywna strukturę, przerośnięte Działy Zakupów wykonujące analogiczne zadania, często wchodząc sobie w drogę, projekty przynoszące milionowe straty od wielu lat i ambicje by na łańcuchu marży i decydowanie droższym modelu dystrybucji mieć ceny w Detalu jak dyskont i osobista porażka Zarządu.. sieć Dino.. Akcje zaraz będą po 5 zł.. czas na zmiany i ostre cięcia lub zwijanie biznesu..

 • bbbb 17.12.2021

  Czyli tak się tworzy polski holding spożywczy. Widać, że państwo wchodzi już w prywatne spółki. Ten transfer nie ma innego wytłumaczenia i racjonalnego uzasadnienia. Będzie łagodniej jeżeli chodzi o kary UOKIK i urząd skarbowy.

 • ddddd 17.12.2021

  Te sklepy to katastrofa u franczyzobkiorców biorących towar od Eurocash (inne marki np Euro Market - polecam) są tańsze niż w firmowach DC. Czas najwyższy coś ze sklepami DC robić i zmienić na lepsze, by były konkurencyjne w stosunku do innych sieci - może nowy prezes da rade...

 • Gandalf 17.12.2021

  No co optymalizacja kosztów , wypleni pasożytów , zamlnie nie opłacalne "projekty" i co dalej ...., Na sprzedaż . Tylko czy znajdzie się głupi który w to zainwestuje .

 • HUK 17.12.2021

  No dzieje się w EC ! Coś mi się wydaje, że to nie koniec zmian?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.