02.04.2013/09:47

Rewolucja w paragonach odroczona do października

Ministerstwo Finansów zgodziło się, by dopiero od października br. przedsiębiorcy musieli umieszczać na paragonach dodatkowe informacje, które pozwolą na jednoznaczną identyfikację produktów – podała PAP. Początkowo wymóg ten miał obowiązywać od 1 kwietnia.

Rozporządzenie MF dotyczące kas fiskalnych zawiera przepis uszczegóławiający obowiązek zamieszczenia na paragonie nazwy towaru (np. smak produktu i jego gramatura). Przeciwko nowym wytycznym zaprotestowały organizacje handlowe twierdząc, że sklepy potrzebują więcej czasu na przygotowanie się do tak rewolucyjnych zmian. Rzecznik prasowa resortu finansów Wiesława Dróżdż stwierdziła jednak, że większość firm już dziś stosuje się do tego wymogu. Przyznała jednak, że „z uwagi na niejednolitą dotychczas praktykę stosowania wyżej opisanego wymogu przez podatników, dla podatników którzy prowadzili ewidencję niepozwalającą na jednoznaczną identyfikację sprzedawanych towarów lub świadczonych usług, przewidziano okres aż 6 miesięcy na dostosowanie się do obowiązujących zasad".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.