04.05.2020/09:14

Robert Rękas już formalnie prezesem Lewiatan Holding

Wraz z początkiem maja stanowisko prezesa sieci PSH Lewiatan objął Robert Rękas. Zastąpi w tej roli Wojciecha Kruszewskiego, który po 15 latach zarządzania siecią przeszedł na emeryturę.

Robert Rękas jest menedżerem z wieloletnim stażem. Z siecią Lewiatan związany jest od 2013 roku. Od lutego 2019 roku pełnił funkcję członka zarządu Lewiatan Holding odpowiedzialnego, między innymi, za wdrażanie strategii Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan w obszarze detalicznym oraz rozwój projektu category managementu w placówkach handlowych. Wcześniej pracował w Eurocashu, jako regionalny dyrektor operacyjny oraz w Coca-Cola Hellenic Bottling Company. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Politechnice Rzeszowskiej.

- Zadanie przed jakim stoję jest zaszczytne, ale i pełne wyzwań, tym bardziej, że obejmuję ster największej sieci franczyzowej sklepów detalicznych i trzeciej sieci detalicznej w Polsce, w trudnym i bezprecedensowym momencie. Wierzę jednak, że każdy kryzys to również szansa a działania, które podejmujemy w ostatnich tygodniach oraz kolejne rozwiązania nad którymi pracujemy, pozwolą nam dobrze wykorzystać możliwości, jakie stawia przed nami rynek – mówi cytowany w komunikacie Robert Rękas, prezes Lewiatana.

I dodaje: - Naszym priorytetem jest budowa najlepszych rozwiązań i korzyści dla franczyzobiorców, aby, zarządzane przez nich biznesy były konkurencyjne na rynku, a sklepy wybierane przez konsumentów, jako miejsce codziennych zakupów. Wierzę, że siła ogólnopolskiej sieci w połączeniu z siłą naszych franczyzobiorców umożliwią nam realizację zamierzonych celów, w tym jeszcze większe dopasowanie do potrzeb lokalnych klientów.

Powstała w 1994 r. sieć Lewiatan liczy obecnie ponad 3,2 tys. sklepów, prowadzonych przez 2,1 tys. polskich przedsiębiorców, którzy zatrudniają ponad 30 tys. pracowników. Obroty sieci w 2019 r. przekroczyły 13,6 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.