18.11.2016/11:05

Robot pomoże zrobić zakupy w Auchan. Sieć testuje nowatorską usługę

Sieć Auchan rozpoczęła w jednym ze swoich francuskich hipermarketów testy prototypowego, autonomicznego robota pomagającego w zakupach. Maszyna, która sama podąży za klientem przemierzającym sklepowe korytarze, ma zastąpić tradycyjny wózek sklepowy i pomóc szczególnie osobom niepełnosprawnym oraz kobietom w ciąży.

Robot, którego nazwano WiiGo, za pomocą zamontowanej w nim kamery połączonej z systemem identyfikacji śledzi zachowanie przypisanego do niego klienta. Sieć zapewnia, że WiiGo nie zgubi klienta, o ile ten nie oddali się zbyt szybko na odległość większą, niż 1,5 metra. Aby swobodnie się poruszać po posadzce, maszyna potrzebuje 90 cm szerokości.

Z robota WiiGo skorzystać można za darmo. Maszyna zaczyna towarzyszyć klientom już w momencie wejścia do sklepu i pozostaje z nimi aż do strefy kas. Maszyna wyposażona jest w kosz, do którego wkładać można zakupy. Gdy WiiGo dotrze do strefy kas, automatycznie to wykryje. Jednak na życzenie klienta, WiiGo może zawieźć zakupy nawet pod zaparkowany pod sklepem samochód.

Testy usługi ruszają 21 listopada w hipermarkecie zlokalizowanym w Englos (okolice Lille). Pilotażowa faza projektu potrwa miesiąc. Później Auchan zdecyduje, czy projekt jest na tyle godny uwagi, że warto go dalej rozwijać.

Podobny robot testowany był już przez Auchan w należącym do francuskiej grupy sklepie Jumbo w miejscowości Maia (przedmieścia Porto) w Portugalii. Zdaniem przedstawicieli Auchan, tamte testy wypadły pozytywnie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.