07.12.2018/11:43

Robot zatruł pracowników magazynu Amazona… środkiem do odstraszania niedźwiedzi

Aż 24 pracowników magazynu Amazona w New Jersey zostało poddanych hospitalizacji po tym, jak ulegli podtruciu środkiem do odstraszania niedźwiedzi. Pracujący w magazynie robot przypadkiem uszkodził puszkę z aerozolem – informuje NJ.com.

Według relacji portalu NJ.com, w wyniku wypadku jedna kobieta doznała „krytycznych obrażeń”, 24 zostały hospitalizowane, a co najmniej 54 osoby doznały lekkiego podtrucia, powodującego trudności w oddychaniu oraz pieczenie w gardle i nosie.

Wypadek miał miejsce w magazynie logistycznym Amazona w miejscowości Robbinsville. Ogromny obiekt, o powierzchni ponad 120 tys. mkw, został ewakuowany i jest obecnie wietrzony. Specjalna komisja bada przyczyny wypadku.

Amazon wydał komunikat, w którym informuje, że wszyscy poszkodowani pracownicy, którzy zostali poddani hospitalizacji, zostaną prawdopodobnie wypisani w ciągu 24 godzin. Firma zapewnia, że bezpieczeństwo pracowników jest zawsze głównym priorytetem oraz że trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Rzecznik burmistrza Robbinsville powiedział serwisowi NJ.com, że wypadek nastąpił w ten sposób, że robot logistyczny przebił puszkę o pojemności ok. 266 ml, zawierającą środek do odstraszania niedźwiedzi pod ciśnieniem. Głównym składnikiem repellentu jest kapsaicyna – substancja odpowiedzialna za „ostrość” papryczek chili.

Warto odnotować dość jednobrzmiące, budzące grozę komentarze w mediach społecznościowych: „Tak to się zaczyna…”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.