11.09.2021/12:13

Rolnicy będą mogli handlować w niedzielę? Projekt ustawy trafił do Sejmu

Posłowie mają pomysł na preferencyjne warunki sprzedaży produktów przez rolników przed zaostrzeniem przepisów dotyczących handlu w niedziele. Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w soboty i niedziele przez rolników i ich domowników.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • inga 15.09.2021

  a widzicie jak to fajnie pracować w niedziele @rolnik , @wstyd od innych to potraficie wymagać sami nie chcecie

 • Rolnik 12.09.2021

  Dlaczego ja i moja rodzina nie mamy mieć wolnego dnia w tygodniu? Nie rozumiem tego posunięcia rządu. Wszędzie na świecie targowiska rolne są w niedzielę zamknięte.

 • Brawo! 12.09.2021

  Jak zwykle zgodnie z logiką. Rolnicy maja dzień wolny- więc mogą handlować w niedziele( promowanie i handel własnymi produktami w niedziele to już nie praca). Na dodatek uderzają w w ich rodziny i kościół. W praktyce targowiska obstawione są przez handlarzy, którzy skuszeni brakiem opłat , zrobią co konieczne aby uzyskać status rolnika.

 • Wstyd 12.09.2021

  Po 6 dniach wycieńczającej pracy w niedzielę uśmiechnięty rolnik zabierze rodzinę i stanie za straganem sprzedawać plony. Potem zjedzie do domu popołudniu na 17 a jak ma dalej od miasta to na 19. To mogły wymyślić osoby lub partie które o pracy rolników naprawdę nie mają żadnego pojęcia ale przy pomocy trików wmawiają od lat wsi i rolnikom ze o nich dbają. Aroganckie podejście tłustych kotów, którzy w swojej wielkiej łasce pozwolą aby innym skapnęło w niedziele kilka złotych kosztem ich rodzin. Jeśli chcą zadbać o wieś niech rozwiążą temat ASF i różnicy w cenach skupu i tym co kupujący widzi na polkach dla mięsa, warzyw oraz owoców. Tym zbudujmy szacunek dla rolnika a nie wystawiajmy go na pośmiewisko aby sprzedawał promocyjną kalarepę po dwa złote w niedziele zamiast odpocząć lub isc do kościoła czy nawet grilla. Chyba ze znów okaże się ze to jakiś pomysł aby pośrednicy i koledzy na czymś zarobili.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także