21.03.2019/13:13

Rosjanie wygrali bitwę o sieć Dia?

Akcjonariusze hiszpańskiej sieci Dia zgodzili się na propozycję funduszu Letter One i rosyjskiego oligarchy Mikhaila Fridmanana. Oznacza to porażkę dotychczasowego zarządu firmy wspieranego m.in. przez właściciela Eurocashu, Luisa Amarala.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu sieci Dia, większość akcjonariuszy wyraziła zgodę na propozycję Rosjan, o której pisaliśmy 19 marca.

Fundusz Letter One, właściciel 29 proc. udziałów w sieci, zaproponował dofinansowanie firmy w wysokości 500 mln euro w postaci podwyższenia kapitału zakładowego i objęcia udziałów. Będzie to możliwe po spełnieniu kilku warunków. Jednym z nich jest wskazanie większości członków rady dyrektorów zaproponowanych przez fundusz należący do Letter One, a także zawarcie porozumienia z firmami finansującymi działalność sieci umożliwiające refinansowanie zadłużenia. Sukcesem musi się także zakończyć zorganizowany przez fundusz program wykupu akcji od innych udziałowców.

Jak zapowiedział zarząd, wszyscy jego członkowie pozostają do dyspozycji udziałowców i podejmą działania mające na celu wdrożenie uchwał przyjętych podczas posiedzenia, pomimo wymagających terminów czasowych.

- Firma chce wyrazić głębokie podziękowania dla klientów, dostawców, franczyzobiorców i pracowników Dia za ich wsparcie i kredyt zaufania - podsumował zarząd.

Podczas głosowania nie uwzględniono propozycji zarządu sieci, którego kluczowym punktem jest dokapitalizowanie firmy. Kapitał zakładowy firmy wzrósłby o 600 mln euro, a Letter One, by zachować swoje udziały, musiałoby "dopłacić" nawet 200 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.