04.04.2017/09:37

Rosną zawodowe oczekiwania Polaków. Ludzie chcą awansów!

Brak perspektywy awansu, a nie zarobki są coraz częstszą przyczyną zmiany pracy – pisze „Rzeczpospolita”, powołując się na analizy agencji zatrudnienia Work Service.

Work Service podaje, że tylko 45,5 proc. pracowników przymierza się do zmiany miejsca zatrudnienia ze względu na zbyt niskie, ich zdaniem, zarobki. Z danych, które agencji udostępniła „Rzeczpospolitej” wynika, że odsetek takich osób zmniejszył się w ciągu ostatnich ostatnich sześciu miesięcy o prawie 14 pp. proc. i jest najniższy od czterech lat. Do zmiany pracy coraz częściej skłania brak perspektywy awansu w obecnej firmie. Taką postawę wykazuje już czterech na dziesięciu zatrudnionych Polaków ( o jedną trzecią więcej niż w 2015 roku), a także rutyna i nuda.

Według ekspertów jest to oznaka dojrzewającego rynku pracownika – ludzie czują się na tyle komfortowo, że długoterminowo myślą o swojej karierze i rozwoju. Podobne zjawisko widać było na rynku pracy w 2008 roku, ale wtedy ukrócił je kryzys.

Więcej we wtorkowej „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.