01.10.2019/10:10

Rośnie liczba bankrutujących sieci detalicznych. Podatek handlowy napędzi spiralę upadłości

Roczny wzrost upadłości o 9 proc. zanotował handel, w ciągu dwóch lat było to już 34 proc. W tym roku produkcja straciła pozycję lidera w ogólnej liczbie upadłości i restrukturyzacji na rzecz wspomnianego handlu. Upadłości i restrukturyzacje firm handlowych stanowią 26 proc. wszystkich postanowień.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • fazi 05.10.2019

  Do ~matej: kolejny miłośnik handlu w niedzielę... Masz 6 dni w tygodniu na handel - to mało? Taaa, nagle w niedzielę zarobisz miliony. Jak w sześć dni nie potrafisz zarobić, to zwijaj interes - (fragment komentarza niezgodny z regulaminem) z Ciebie a nie handlowiec... Sam prowadzę biznes handlowy. W swoich kilkunastu sklepach wprowadziłem od maja 2017 WSZYSTKIE niedziele wolne. I co? I mam w każdym miesiącu - rok do roku - WIĘKSZE OBROTY. A pracownicy zadowoleni, bo mają niedzielę dla siebie i rodzin.
  A już najwięcej o zakazie handlu jęczą Ci, co sami w handlu nie pracują i w niedzielę nie muszą stać za kasą. Biedactwa...

 • matej 04.10.2019

  Szkoda że przy okazji rząd robi wszystko aby przedsiębiorcom przeszkodzić w prowadzeniu biznesu, choćby zakaz handlu który jest bardzo szkodliwy dla naszej gospodarki.

 • Handlowiec 02.10.2019

  Prezes wyraźnie powiedział: Nie nadajecie się aby prowadzić własny biznes

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.