02.02.2017/13:11

Rośnie sprzedaż włoskiego wina w Polsce

W 2016 roku producenci z Włoch dostarczyli do Polski 19,46 mln litrów wina za kwotę 47,64 mln euro. Rok wcześniej było to 15,76 mln litrów – podaje biznes.onet za ISB.

Plasuje to Włochy na pierwszym miejscu wśród eksporterów wina do naszego kraju. Włochy to nie tylko największy na świecie producent i eksporter wina pod względem ilości. Kraj ten plasuje się także na pierwszym miejscu w Polsce pod względem ilości i wartości dostarczanego wina. W 2016 roku producenci z Italii dostarczyli tu aż 19,4 mln litrów wina w różnych rodzajach – od wytrawnych po słodkie – za 47,6 mln euro. Do osiągnięcia takiego wyniku przyczyniła się także rosnąca w ostatnich latach popularność win musujących, głównie Prosecco dostępnego już niemal w każdym polskim sklepie z alkoholem. W 2016 roku włoskie firmy sprzedały do Polski prawie 5 mln litrów musującego wina za blisko 19 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.