16.09.2016/14:34

Rośnie znaczenie pełnoziarnistych makaronów

Rynek makaronów wkroczył w nowy etap rozwoju. Bezglutenowe, organiczne, bogate w błonnik lub o zmniejszonej zawartości węglowodanów – na rynku pojawia się coraz więcej produktów.

– Nowości generują ruch w kategorii i przyciągają konsumentów. Teraz, gdy rynek makaronów przełamał impas i swego rodzaju nudę na półkach, wkroczyliśmy w nową erę rozwoju kategorii. Z dużym entuzjazmem obserwuję, jak producenci prześcigają się w proponowaniu nowych smaków, składników czy właściwości. W tych zmianach aktywny udział biorą Makarony Polskie, uznawane za jedną z najbardziej innowacyjnych marek na polskim rynku – mówi Aleksandra Trzcińska, dyrektor marketingu w Grupie Makarony Polskie. Wśród najbardziej perspektywicznych produktów nasza rozmówczyni wymienia makarony funkcjonalne ze zbóż innych niż pszenica, makarony durum i z mieszanek mąk wysokiej jakości, makarony bio, smakowe. Poza tym poszczególne segmenty są poszerzane o nowe formy, np. do nadziewania.

Makaron, który nigdy się nie rozgotuje

– Nowości i alternatywne propozycje, jak np. makarony bezglutenowe, są skierowane do specyficznego grona odbiorców i wpisują się w trendy żywieniowe. Dobrym przykładem jest makaron Lubella Pełne Ziarno Świdry z orkiszem oraz żytem, będący źródłem cennych składników takich jak miedź, fosfor i mangan. To wybór dla świadomych konsumentów, którzy oczekują smaku, najwyższej jakości surowców i bogactwa wartościowych składników – podkreśla Dorota Liszka z Maspeksu Wadowice, właściciela Lubelli, lidera rynku makaronów. Również Grzegorz Nicpoń z firmy Goliard zauważa, że przybywa konsumentów, dla których największe znaczenie ma jakość i wartość odżywcza oraz pochodzenie spożywanych produktów. – Wprowadzenie makaronów smakowych do oferty Goliarda, w tym makaronu z mąki orkiszowej, jest odpowiedzią na trend prozdrowotny. Produkt został świetnie przyjęty na rynku – mówi Grzegorz Nicpoń.

Kolejną nowością firmy jest Goliard Kluski Tarte. – Jako jedyna firma w Polsce posiadamy linię do produkcji tego typu makaronu. Dodatkowa kąpiel wyrobionego makaronu w gorącej wodzie powoduje wytworzenie mikropęcherzyków powietrza w strukturze ciasta, nadając mu porowatą strukturę. W efekcie makaron można podgrzewać kilka razy i nigdy się nie rozgotuje – wyjaśnia Grzegorz Nicpoń. Wyprodukowany z semioliny makaron 4-jajeczny Kluski Tarte przeznaczony jest do sosów, gulaszów, zup oraz zapiekanek.

Warto być otwartym na nowości

Konsumenci coraz częściej wybierają makarony z pszenicy durum. Wystarczy raz ugotować dobrej jakości makaron, aby przekonać się, że podczas gotowania nie skleja się, nie traci formy i jest sprężysty. A takich właśnie cech konsumenci oczekują od tego produktu – wylicza Marta Martys z działu marketingu Barilla Poland. Ostatnią nowością firmy są makarony bezglutenowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.