21.02.2021/20:01

Rossmann nie opuści galerii handlowych

Wbrew wielu ograniczeniom, które spowodowała sytuacja epidemiologiczna w kraju, gigant rynku drogeryjnego nie zamierza rezygnować z obecności w centrach i galeriach handlowych – zapewnił Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska w wywiadzie dla money.pl.
 

Odpowiadając na pytanie czy po pandemii galerie pozostaną dobrym miejscem dla handlu Marek Maruszak zaznaczył, że sieć będzie dalej otwierać sklepy w tego typu lokalizacjach. W jego ocenie, galerie są wręcz niezbędne dla handlu, bo kryzys pandemiczny kiedyś się skończy. 

Konsumenci potrzebują kontaktu osobistego ze sprzedawcą, dla wielu czas spędzony w galerii jest też niezastąpioną formą rozrywki. 

Konsultanci w sklepach pełnią ważną rolę. Jak wskazał prezes Rossmann Polska w wywiadzie dla money.pl, zapewnią oni opiekę, doradztwo oraz możliwość zapoznania się z nowościami. 

Przypomniał też, że w ubiegłym roku sieć wprowadziła do oferty 6 tys. nowych produktów. Zdaniem Marka Maruszaka, większość z nas potrzebujemy tej sfery społecznej, od której dotąd była odcięta. Lizy też na to, że po pandemii Polacy będą chcieli przyjść do sklepu.

Jak informowaliśmy wcześniej, Rossmann pomimo pandemii nie zwalnia pracowników, a wręcz rekrutuje nowych. Firma wdrożyła także szereg rozwiązań technicznych ułatwiających pracę zdalną. 

Ilona Perużyńska-Zych, dyrektor działu personalnego Rossmanna w Polsce przekazała, że firma już w kwietniu przygotowała nową internetową kampanię wizerunkową pod hasłem: „Nie zwalniamy tempa rekrutacji”. Była to reakcja na niestabilną sytuację wywołaną pandemią i medialne doniesienia o tym, że szereg firm ogranicza zatrudnienie lub ma to w planach.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także