26.01.2022/22:03

Rosyjski dyskonter uruchomił nowy format sklepu Dixy Go

Dixie Go to kompaktowy autonomiczny sklep, którego asortyment produktów prawie nie różni się od zwykłej placówki sieci. Cechą wyróżniającą nowy format jest nacisk na ofertę dań i napojów na wynos, świeże produkty gotowe oraz duży wybór owoców i warzyw.

Pierwszy sklep nowego formatu został otwarty w Mercury Tower w międzynarodowym centrum biznesowym stolicy Rosji - Moscow City. 

Punkt działa przez całą dobę siedem dni w tygodniu, w sklepie nie ma sprzedawców.

Klienci mogą płacić za towar za pomocą kas samoobsługowych, które znajdują się zarówno wewnątrz sklepu, jak i przy wyjściu z niego. 

Jednocześnie pracownicy Dixy Go utrzymują porządek, uzupełniają półki świeżymi towarami i uzupełniają owocami sokowirówki, aby klienci mogli zaopatrzyć się w świeżo wyciskany sok.

Agencja Brandford informuje, że wnętrze Dixie Go jest zintegrowane z wyposażeniem marki Chilz, które zostało zaprojektowane w koncepcji „inclusive design”, aby każdy sklep miał możliwość stworzenia wygodnej, stylowej przestrzeni handlowej sprzyjającej zakupom.

Wcześniej Magnit, spółka zarządzająca siecią Dixy rozpoczął już testowanie własnego formatu „Go”, otwierając zautomatyzowane minimarkety z ograniczonym asortymentem najpopularniejszych produktów w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu. 

Przypomnijmy, że Magnit, jeden z wiodących rosyjskich sprzedawców detalicznych ogłosił przejęcie sieci detalicznej Dixi, która prowadzi 2477 sklepów w Rosji w lipcu 2021 roku.

Zgodnie z umową, Magnit nabył Dixi Holding Limited, spółkę holdingową grupy spółek prowadzących 2438 sklepów typu convenience pod marką Dixi i 39 supermarketów pod marką Megamart.

Większość sklepów typu convenience (w lipcu) znajdowała się w Moskwie i obwodzie moskiewskim (1319 punktów), Petersburgu i obwodzie leningradzkim (438 punktów). Pozostałe sklepy spożywcze znajdują się w Uralskim Okręgu Federalnym.

Większość suprmarketów znajduje się w regionie Swierdłowsku (35 obiektów), 4 sklepy - w regionie Tiumeń. 

W ramach transakcji Magnit nabył również 5 centrów dystrybucyjnych i ponad 700 ciężarówek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także