10.12.2019/15:35

Rosyjski fundusz inwestuje w sieć Fasol należącą do Metro Cash & Carry

Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) i niemiecki hurtownik Metro Cash & Carry ogłosiły utworzenie wspólnego projektu typu joint venture mającego na celu dalszy rozwój sieci sklepów franczyzowych Fasol.

RDIF i Metro Cash & Carry chcą skoncentrować się finansowaniu rozwoju niezależnych przedsiębiorców, którzy będą otwierać małych i średnie sklepy detaliczne. Oczekuje się, że na pierwszym etapie działalności spółki otwartych zostanie ponad 300 punktów sprzedaży detalicznej z możliwością dodatkowego finansowania w przyszłości.

- Utworzenie joint venture w ramach rozwoju franczyzy Fasol ma na celu między innymi osiągnięcie celów określonych w projekcie „Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz wsparcie dla indywidualnych przedsiębiorców ”. Sieć Fasol koncentruje się na modernizacji koncepcji handlu, a także na zapewnieniu przedsiębiorcom korzystniejszych warunków w porównaniu do tradycyjnych instrumentów finansowych – mówi Kirill Dmitriev, CEO Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich.

Należąca do niemieckiego koncernu Metro sieć Fasol liczy obecnie ponad 1360 sklepów i działa na rynku rosyjskim od 2014 r. Dotychczas niemiecki operator otwierał ponad 100 sklepów miesięcznie.

Koncept osiedlowych sklepów Fasol to odpowiednik polskiego Odido. Dla porównania, w Polsce w ramach tej sieci działa ponad 2 tys. sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.