16.06.2020/14:57

Rosyjski gigant X5 uruchamia sieć automatów paczkowych do odbioru żywności

Rosyjska firma X5 Retail Group ogłosiła, że jej supermarket online Perekrestok.ru wraz z kurierską spółką zależną 5Post uruchomiły pilotaż automatów paczkowych do odbioru żywności zamówionej online. System ma uzupełnić istniejące opcje odbioru zakupów – dostawy do domu i punkty odbioru w sklepach Pjeriekriestok i Pjatjeroczka.

Obecnie firmy zainstalowały w Moskwie 31 automatów – 21 w supermarketach Pjeriekriestok i 10 w sklepach Pjatjeroczka. W fazie testowej możliwe jest odbieranie przesyłek opłaconych online. Wkrótce możliwe będzie korzystanie w tym celu z aplikacji moblinej.

Automaty mają zainstalowane schowki w dwóch reżimach temperaturowych – bez chłodzenia oraz chłodzone do temperatury 0-5 st. C. Zamówienia kompletowane są w tzw. dark stores – punktach logistycznych organizowanych na zapleczach marketów – i dostarczane do automatów przez kurierów portalu Perekrestok.ru. Maksymalny czas przechowywania produktów określono na 12 godzin – można je odbierać w godzinach 10:00 – 22:00.

– Pilotaż automatów paczkowych jest elementem wdrażanej przez grupę X5 strategii omnichannel. System kreuje synergię z usługami kurierskimi 5Post oraz z systetmem dostaw produktów zamówionych online na naszej platformie e-commerce. To rozwiązanie nabiera dodatkowego znaczenia w czasach pandemiii Covid-19, gdy znacznie rośnie popyt na usługi związane z kupowaniem żywności online – wyjaśnia Igor Szekterman, prezes spółki X5.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.