24.06.2020/11:40

Rosyjski hard dyskont Mere na Litwie. Coraz bliżej otwarcia sklepów w Polsce

Dyskont, będący własnością rosyjskiej grupy detalicznej Torgservis, otworzył swój pierwszy sklep na Litwie 15 czerwca 2020 r. Grupa zapowiadała wcześniej, że chce wejść na litewski i polski rynek „na początku 2020 r”.

Z pewnością terminy działań operatora przesunęły się z powodu koronawirusa, jednak udało się otworzyć pierwszy sklep w pierwszej połowie tego roku. Pytanie, kiedy dyskonter zawita do Polski, bo jak uprzednio informował – na początku roku chciał wejść zarówno na litewski, jak i polski rynek.

Pierwszy litewski sklep został otwarty w Kownie, drugim co do wielkości mieście kraju. Na razie dyskont oferuje bardzo ograniczony asortyment produktów, których ceny są średnio o 20 proc. niższe niż na rynku. Sklepy urządzone są bardzo prosto, a produkty sprzedawane bezpośrednio z palet w magazynowym wnętrzu. Z czasem liczba oferowanych asortymentów powinna na Litwie wzrosnąć.

Torgservis szybko rozwija się w Rosji, gdzie prowadzi swoje sklepy dyskontowe pod szyldem Svetofor. W grudniu 2019 r. Prowadził 1400 sklepów i jest postrzegany jako potencjalne zagrożenie dla sieci Pyaterochka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.