16.05.2020/10:07

Rosyjskie sieci rozwijają dostawy do domów

Magnit i Pony Express zaczęły dostarczać towary ze sklepów sieci w dwóch rosyjskich miastach, Lenta i iGooods na podobny ruch zdecydowała się w Nowosybirsku. Podobne rozwiązanie stosuje także sieć Globus.

O sprawie pisze portal retail.ru.Magnit i Pony Express rozpoczęły testowanie dostawy towarów z 18 supermarketów. Testy odbywają się w pięciu supermarketach w Rostowie nad Donem i 13 sklepach w Wołgogradzie. Dostępny asortyment obejmuje około 6000 produktów. Są to głównie produkty spożywcze (warzywa, owoce, nabiał i produkty mięsne, artykuły spożywcze, żywność dla dzieci, produkty mrożone, słodycze, napoje bezalkoholowe itp.), A także artykuły nieżywnościowe. Po zamówieniu produktów przez kupującego, operatorzy call center Pony Express przenoszą je do sklepów sieci detalicznej, gdzie pracownicy Magnit kompletują zamówienie.

Dostawa realizowana jest przez kuriera. W przypadku produktów wymagających specjalnych warunków temperaturowych, stosowane są opakowania termiczne. Koszt towarów jest taki sam jak w sklepie. Dostawa będzie bezdotykowa. Magnit oczekuje, że czas dostarczenia nie będzie dłuższy niż dwie godziny. Pilotaż ma potrwać około miesiąca. Na tej podstawie zostanie podjęta decyzja o uruchomieniu programu pilotażowego w innych miastach.

Z kolei Lenta, razem z iGooods uruchomiła dostawy w Nowosybirsku. Mieszkańcy tego miasta mogą zamawiać produkty na stronie internetowej oraz w aplikacji iGooods. Katalog elektroniczny zawiera 37 tysięcy pozycji asortymentowych. Ich koszt będzie identyczny z ceną w sklepie, w tym w przypadku ofert promocyjnych. Koszt dostawy - od 99 rubli w zależności od obszaru miasta.

Dostawy uruchomiła także sieć Globe. Na razie dostępna jest ona w takich miastach jak Odnicowo, Puszkino i Korolow w aglomeracji moskiewskiej. Firma podała, że ​​do końca maja usługa będzie dostępna we wszystkich hipermarketach w Moskwie i regionie moskiewskim. Kupujący mogą wybrać spośród 1300 niezbędnych towarów na stronie i otrzymać je już następnego dnia. Minimalna kwota zamówienia to 1500 rubli. Dostawa odbywa się za pomocą Yandex Taxi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.