08.02.2021/08:38

OMD zwycięzcą przetargu na globalną obsługę medialną AliExpress

Sieć domów mediowych OMD wygrała przetarg na obsługę medialną należącej do Grupy Alibaba platformy marketplace AliExpress - podała agencja w komunikacie.

Kontrakt dotyczy obsługi w skali globalnej. Tym samym OMD będzie koordynować działania AliExpress we wspomnianym zakresie na wszystkich kluczowych rynkach, w tym w Polsce, Brazylii, Hiszpanii, Korei Południowej czy Arabii Saudyjskiej.

Kontrakt AliExpress z OMD zawarty został na 2021 r.

Jak donoszą wirtualnemedia.pl, roczny budżet AliExpress szacowany jest na 25 mln dolarów. Portal wskazuje, że chińskiego giganta e-commerce do tej pory obsługiwała agencja MediaPlus z Singapuru, za wyjątkiem rynku koreańskiego, gdzie partnerem firmy był MediaCom.

W Polsce za obsługę AliExpress formalnie będzie odpowiadać w 2021 r. OMD Optimum Media, czyli jeden z trzech domów mediowych wchodzących w skład OMD (obok OMD Macroscope i MDM).

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także