25.10.2018/20:42

Ruch ma nowy zarząd. Cel: Dokończyć restrukturyzację spółki i znaleźć dla niej inwestora

24 października br. rada nadzorcza spółki Ruch w restrukturyzacji powołała na stanowisko prezesa zarządu Roberta Wardaka. Jednocześnie, na 3 miesiące na stanowisko członka zarządu został oddelegowany wiceprzewodniczący rady nadzorczej, Artur Sierant. W zarządzie Ruch-u w restrukturyzacji pozostają Marek Podstawa oraz Bogumiła Rak.

- Powołaliśmy nowych członków zarządu, których nadrzędnym celem jest nadzór nad procesem restrukturyzacji. Zdecydowaliśmy się powierzyć to wyzwanie w ręce doświadczonych menedżerów, którzy wywodzą się ze środowiska biznesowego. Jednym z kluczowych zadań, z którymi będą się mierzyć, jest przede wszystkim przygotowanie odpowiedniego planu restrukturyzacji spółki – mówi Seweryn Kowalczyk, przewodniczący rady nadzorczej spółki Ruch w restrukturyzacji.

Robert Wardak to menedżer z wieloletnim doświadczeniem. Karierę zaczynał w Najwyższej Izbie Kontroli, w departamencie Skarbu Państwa i Prywatyzacji. Jako starszy inspektor odpowiadał za kontrolę przedsiębiorstw państwowych i jednoosobowych spółek Skarbu Państwa. Kompetencje zawodowe zdobywał również w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., w której jako członek zarządu nadzorował działy produkcji, zakupu i inwestycji.

- Ruch. w restrukturyzacji jest jedną z najdłużej działających spółek w Polsce. Posiada ugruntowaną pozycję na rynku dystrybucji i sprzedaży prasy oraz produktów i usług szybko zbywalnych. Do moich zadań należeć będzie dbanie o to, żeby działania podejmowane w Ruch realizowały zakładany plan i wytyczone cele – dokończenie procesu restrukturyzacji, przywrócenie płynności w spółce oraz docelowo znalezienie inwestora. W najbliższym czasie przedstawię szczegółowe plany dotyczące dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji spółki – powiedział Robert Wardak, nowy prezes spółki Ruch.

Oddelegowany do pełnienia funkcji członka zarządu Artur Sierant poprzednio pełnił funkcję prezesa zarządu firmy Notoria Serwis SA. Jest autorem licznych publikacji z zakresu rynku kapitałowego zamieszczonych na łamach Gazety Bankowej, Rzeczpospolitej, Parkietu oraz Dzienniku Gazety Prawnej, a także książki „Jak zostać spółką giełdową?”. Studia ukończył na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej ze specjalnością Mechanika Stosowana.

Przypomnijmy, że 2 października 2018 r. podpisana została umowa pomiędzy Lurena Investments oraz Alior Bank S.A., która przewiduje kontynuację procesu wypracowywania programu restrukturyzacji dla Ruch S.A. oraz znalezienie docelowego inwestora dla spółki.

Na mocy podpisanego porozumienia, bank przedłuży udzielone finansowanie, co pozwoli na przygotowanie wspólnie z KPMG planu restrukturyzacji.

Równocześnie strony uzgodniły zasady nadzoru nad spółką w okresie restrukturyzacji, w tym skład nowej, pięcioosobowej Rady Nadzorczej Ruch w restrukturyzacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.