17.12.2018/20:35

Miłosz Szulc nowym prezesem sieci Ruch. Potężne zmiany w zarządzie dystrybutora prasy

Rada nadzorcza Ruch S.A. w restrukturyzacji zdecydowała o wzmocnieniu zarządu spółki menedżerami z wieloletnim doświadczeniem w obszarach logistyki, dystrybucji i sprzedaży. To efekt przyjętego planu restrukturyzacji spółki, która wchodzi w kolejny etap działań naprawczych.

>> KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT PRZEJĘCIA SIECI RUCH PRZEZ PKN ORLEN <<

Prace nad nową strategią i strukturą kolportażu prasy Rada Nadzorcza powierzyła Miłoszowi Szulcowi, który w dniu dzisiejszym otrzymał nominację na prezesa zarządu spółki Ruch w restrukturyzacji i będzie pełnił tę funkcję od dnia 1 stycznia 2019 r. Zmiana ta podyktowana była zakończeniem misji, jaką wcześniej rada powierzyła Robertowi Wardakowi. Jednocześnie Robert Wardak złożył rezygnację z funkcji prezesa po tym, jak przeprowadził sieć przez etap negocjacji z wierzycielami i kontrahentami oraz rozmów z potencjalnymi inwestorami.

– Robert Wardak objął zarząd w spółce w trudnym dla niej czasie. Dokonał niezwykle istotnej pracy, która doprowadziła Ruch do momentu, gdy znów można planować rozwój tego przedsiębiorstwa. Dzięki jego staraniom firma jest gotowa do intensywnej pracy na rzecz restrukturyzacji i zachowania ciągłości – powiedział Seweryn Kowalczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Ruch.

Teraz pracami zarządu pokieruje Miłosz Szulc – menedżer z wieloletnim doświadczeniem, który specjalizuje się w opracowywaniu i realizacji planów restrukturyzacyjnych oraz formułowaniu i wdrażaniu strategii restrukturyzacyjnych.  

– Mam nadzieję, że razem uda nam się stworzyć taki model dystrybucji prasy, który będzie spełniał oczekiwania wydawców i klientów, przy zachowaniu rentowności prowadzonej działalności – dodał Seweryn Kowalczyk.

Bezpośrednio przed nominacją do zarządu Ruch w restrukturyzacji Miłosz Szulc był wiceprezesem ds. finansowych w H. Cegielski Poznań S.A., gdzie odpowiadał za reorganizację pionu finansowego oraz opracowanie nowego planu biznesowego spółki. Wcześniej, w 2017 roku Miłosz Szulc zajmował stanowisko dyrektora finansowego w Grupie Kapitałowej Azoty S.A., gdzie do jego obowiązków należało opracowanie planu rozwoju spółki. Od lat związany był z Grupą Boryszew, jedną z największych grup przemysłowych w kraju. Ostatnio był tam prezesem zarządu spółki Boryszew Deutschland, gdzie skutecznie przeprowadził proces optymalizacji. Pełnił też funkcję dyrektora finansowego w Boryszew Automotive Plastics.

Zgodnie z dzisiejszą decyzją Rady Nadzorczej logistyką oraz dystrybucją prasy w Ruch zajmie się Tomasz Swat, który ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu procesami i zasobami ludzkimi w firmach kurierskich. Zajmował stanowiska w strukturach operacyjnych i sprzedażowych. Uczestniczył w planowaniu i wdrażaniu systemów logistycznych i dystrybucyjnych. Ma również doświadczenie w optymalizacjach dotyczących struktur oraz kosztów. Do 2018 roku był dyrektorem pionu logistyki w internetowej platformie handlowej Allegro.pl. Wcześniej zarządzał tym obszarem w Polskiej Grupie Farmaceutycznej. W latach 2015-2016 był dyrektorem handlowym w InPost. Pełnił także funkcję dyrektora sprzedaży w spółce Siódemka oraz dyrektora serwisu krajowego w UPS Polska. Od 2006 do 2013 roku był członkiem zarządu DPD Polska. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku w strukturach DHL International. Obowiązki członka zarządu w spółce Ruch Tomasz Swat obejmie w dniu dzisiejszym.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Jędrek 19.12.2018

  sytuacja przypomina mi film Kariera Nikosia Dyzmy, kupił Orlen papierosy i sprzedał w Komis, a w Nikosiu zaś był przekręt z cukrem, co zaś z Ajentami i firmami które Ruch oszukał??? Dlaczego tych Państwo nie chroni a nie ratuje tego co perfidnie wydawał zbyt wiele na wynagrodzenia dla Prezesów nie płacąc wydawcom za towar i oszukując ajentów oraz firmy współpracujące. Dla mnie Państwo przestaje być Państwem Prawa wspierając tych co działają na granicy prawa a nawet bezprawnie.

 • Jędrek 19.12.2018

  jednym słowem przepis na sukces założyć FIRMĘ albo przejąć z tradycjami, zadłużyć ją na miliony wyprowadzając pieniądze jako wynagrodzenia najlepiej 350 tyś dla Prezesa i parę milionów na Firmy doradzające, potem zwinąć żagle i poprosić kolegów ze spółek Państwowych o wsparcie upadającej firmy tym samym mieć jeszcze współczucie od ciemnego Ludu. Brawo Polskie Państwo

 • Bakbar 18.12.2018

  prasa zdycha to i spora część punktów Ruch zdycha, za wolno i nieskutecznie reagował na zmiany, przemian na rynku się nie zatrzyma, dostosuj się albo zgiń. Punkty które są przy ruchliwych przystankach jakoś prosperują inne dawno powinne być pozamykane, a z tego co widzę ładowano tam pieniądze

 • Anty 18.12.2018

  Ajentów a może nazwijmy to wprost niewolników , mają wszyscy głęboko ... niech Pan szanowny prezes zbawca narodu zajmie sie moze i tematem umów jakież to ajenci mają z ruchem bo to od tego trzeba zacząć . I zrestrukturyzować posady fotografów tj kierowników sprzedaży . Jak to ruch w licznych pismach zwykł posiadać ajenci są kluczowymi partnerami tylko że bez żadnych praw zapinaną zawsze dodać . Definicja ajenta ruch prywatny przedsiębiorca bez możliwości decydowania o własnej działalności i woli .

 • Podejrzewam 18.12.2018

  Jeszcze kiedyś będzie o tym głośno. Wał nad wały zarówno jak chodzi o upadek jak i o wskrzeszanie trupa. Sam fakt że ani pisowska ani platformiana tv zgodnie milczą na ten temat już sugeruje co tam się może dziać

 • jantar 18.12.2018

  A gdzie w tym wszystkim są agenci?Czyżby byli to tylko wyrobnicy bez żadnych praw,których lekceważy się na każdym kroku

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.