05.12.2018/08:17

Ruch znalazł się pod ścianą. Czy sieć kiosków przetrwa?

"Czas Ruchu mierzy się w godzinach lub dniach" - pisze Rzeczpospolita. Niebawem mija termin finansowania udzielonego przez bank Alior, a żadnego pomysłu na uratowanie firmy praktycznie nie ma.

Spółka Ruch od sierpnia znajduje się pod ochroną przed wierzycielami dzięki otwarciu przyspieszonego postępowania układowego. Jeszcze we wrześniu wydawało się, że firma ma szansę na ratunek. Udało się m.in. porozumieć z wydawcami, dzięki czemu do kiosków powróciły gazety i czasopisma. Dodatkowego finansowania udzielił także Alior Bank - pod warunkiem m.in. zmian w zarządzie spółki.

Tymczasem jak tłumaczy anonimowy informator Rzeczpospolitej, wydawcy nie zgodzili się na żadną z dwóch propozycji układowych Ruchu. Dziś firma nie ma już pieniędzy na działalność, a bieżące wydatki finansowane są ze sprzedaży prasy. Do wydawców przestały spływać pieniądze i prawdopodobnie jeszcze dziś, 5 grudnia, niektórzy wydawcy podejmą decyzję o wstrzymaniu dostaw swoich tytułów.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.