05.09.2020/17:08

Rukola skażona Salmonellą. Lidl, Biedronka, Selgros, Intermarche i McDonald’s wycofują produkt

Największe sieci handlowe w Polsce i restauracje szybkiej obsługi wycofują partie rukoli produktów zawierających rukolę w związku z wykryciem w próbkach jednego z produktów obecności bakterii Salmonella. Producentem rukoli jest Eisberg sp. z o.o.

Odbiorcami wycofywanych produktów były m.in. podmioty: Jeronimo Martins Polska S.A., Lidl Sp. z o.o. sp.k., McDonald’s, SCA PR Polska Sp. z o.o., Transgourmet Polska Sp. z o.o. Oznacza to, że felerna rukola trafiła do sklepów Biedronka, Lidl, Selgros, Intermarche i sieci restauracji McDonald’s.

Główny Inspektorat Sanitarny podaje, że w wewnętrznych badaniach firmy Eisberg w dwóch próbkach produktu „Rukola 100g” wyprodukowanych dla jednego z klientów (nr partii/ termin przydatności 02.09.2020, 04.09.2020) wykryto obecność bakterii Salmonella.

Sieci sklepów i restauracji informują konsumentów za pośrednictwem swoich stron internetowych o twającym procesie wycofywania produktów. Również producent rukoli zamieścił tabelę z listą wycofywanych warzyw.

Eisberg wycofuje partie produktów z rukolą z powodu Salmonelli w dwóch próbkach (Eisberg)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także