09.10.2018/09:04

Rusza budowa Dekady w Nysie

W tym miesiącu rozpoczynają się prace przy budowie śródmiejskiej galerii handlowej Dekada w Nysie. Dekada, inwestor i deweloper, uzyskał pozwolenie na budowę i planuje otwarcie obiektu jesienią 2020 roku.

Ostateczną koncepcję obiektu i projekt budowlany przygotowała pracownia architektoniczna JSK Architekci z Warszawy. Obiekt został podzielony na wiele brył o różnym wykończeniu elewacji, w tym z zastosowaniem szkła i naturalnej zieleni. Dominować będą kolory nawiązujące do historycznego, ceglanego ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej, które w większości zostanie zachowane i wkomponowane w elewację budynku. Dodatkowo, od strony ulicy Drzymały powstanie szklany pasaż z zachowaną przedwojenną kostką granitową.

– Nysa to miasto o bogatej historii. Projektując centrum handlowe Dekada założyliśmy, że ma to być obiekt w symbiozie z miastem, będący integralnym elementem śródmiejskiej tkanki. Jednocześnie ta inwestycja ma dobrze służyć mieszkańcom Nysy, ożywić śródmieście oraz przyczynić się do rozwoju społecznego i gospodarczego – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada.

Galeria Dekada Nysa posiadać będzie dwie kondygnacje handlowe o powierzchni ok. 27 tys. mkw. (w tym 19 tys. GLA), na których zlokalizowanych zostanie około 70 sklepów, restauracja i kawiarnie oraz strefa rozrywki z 4-salowym kinem. Dla zmotoryzowanych klientów powstanie podziemny parking na 400 miejsc. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum Nysy, pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym, tuż przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, ul. Bema.

– Zależało nam na tym, aby w pełni wykorzystać potencjał miejsca, które wybraliśmy na nową galerię handlową. Centrum Dekada będzie największym tego typu obiektem w mieście, zlokalizowanym w ścisłym centrum Nysy, w bliskim sąsiedztwie licznych generatorów ruchu: dworca kolejowego i autobusowego, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego, Nyskiego Domu Kultury oraz historycznego Rynku. Klienci znajdą pod jednym dachem najważniejsze marki, tworzące kompletną ofertę nie tylko modową i gastronomiczną, ale również rozrywkową – podsumowuje Aleksander Walczak.

Obecnie trwa zaawansowana komercjalizacja obiektu. Powierzchnie wynajęte i ostatecznie zarezerwowane stanowią ponad 72 proc. Umowy najmu podpisało już wiele marek modowych, drogeryjnych, salony multimedialne i ze sprzętem RTV AGD, salony jubilerskie, sklepy sportowe, kawiarnie i wiele punktów usługowych. Rolę agenta odpowiadającego za komercjalizację centrum Dekada pełni firma BOIG Property Consulting.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.