14.11.2019/11:50

Rusza pierwszy Carrefour Bio w Polsce. To 900. sklep sieci Carrefour w naszym kraju

Sieć Carrefour otworzy w piątek w Warszawie swój pierwszy sklep Bio w Polsce. Będzie to 900. placówka sieci w kraju. Punkt z żywnością ekologiczną uruchomiony został z rocznym poślizgiem - pierwotnie miał się pojawić w stolicy na jesieni 2018 r., jednak premiera sklepu była kilkukrotnie przekładana.

Carrefour Bio mieści się w samym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej 87. Wcześniej francuska sieć celowała w uruchomienie tego rodzaju sklepu na Powiślu, przy ul. Dobrej. Firma oficjalnie twierdziła, że przyczyną był brak uzyskania odpowiednich zezwoleń administracyjnych na to, by otworzyć sklep właśnie w tamtym miejscu. Mimo to w lutym 2019 r. prowadzona była rekrutacja pracowników; potem wznowiono ją we wrześniu.

Pierwszy Carrefour Bio w Polsce posiada 153 mkw. powierzchni handlowej oraz 27 mkw. kącika kawowego i oferuje niemal 2,5 tys. produktów. W asortymencie sklepu znalazło się 250 rodzajów produktów świeżych, takich jak warzywa i owoce sprzedawane na wagę, mięso, ryby, a także 2200 produktów pakowanych (wina oraz inne alkohole). Na sklepowe półki trafiło także 250 produktów marki własnej Carrefour Bio.

Nowością, niedostępną w żadnym innym sklepie Carrefour w takiej skali, będzie możliwość zakupienia 50 produktów sypkich na wagę, wśród nich będą m.in. płatki, kasze, makarony, rośliny strączkowe, kawa i bakalie. Carrefour zaoferuje także 24 rodzaje herbat i przypraw - produkty te wyeksponowane zostały w szklanych słojach.

Carrefour zapewnia też, że klienci znajdą w sklepie świeżo wypiekane pieczywo oraz szeroki wybór wędlin, serów bio, ciast i produktów garmażeryjnych, sprzedawanych w ladach tradycyjnych. Ponadto w sklepie pojawiła się strefa produktów do makijażu. Szczególnie rozbudowana została kategoria ekodetergentów i kosmetyków naturalnych.

W sklepie dostępna jest także strefa Food to Go, w której znajdują się przekąski, zupy, oraz bio kanapki przygotowywane na miejscu. Dodatkowo na klientów będzie czekać świeżo mielona ekologiczna kawa oraz świeżo wyciskane soki z owoców bio.

- Carrefour aktywnie przeciwdziała marnotrawstwu żywności i zobowiązuje się do redukcji plastiku. Dlatego w sklepach Carrefour Bio będzie możliwość korzystania z własnych opakowań, np. przy zakupie kawy lub produktów na wagę. Dodatkową opcją dla klientów poszukujących produktów bezpośrednio od rolników są odbiory w sklepie zamówień realizowanych poprzez platformę LokalnyRolnik.pl - tłumaczy biuro prasowe Carrefoura.

Otwarcie pierwszego Carrefour Bio w Polsce to element realizacji przez sieć strategii "Act for Food", rozpisanej do 2022 r. Firma postawiła sobie za cel bycie liderem w sprzedaży eko żywności w krajach, w których jest obecna. Przedstawiciele Carrefoura twierdzą, że dążą do "demokratyzowania zdrowej żywności" , czyli do tego, by taka żywność stała się łatwo dostępna dla wszystkich.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Jarek6 16.11.2019

    Produkty sypkie na wagę dostępne były już 20 lat wstecz w Tesco i Kauflandzie . Skoro jest to sklep z ofertą wysokiej jakości żywności to co w takim razie Carrefour sprzedaje w swoich innych sklepach ?Czy mam rozumieć , że chłam ?

  • pio_bio 15.11.2019

    bio kluski leniwe 50pln / kg :D

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.