19.09.2018/15:28

Ruszyła czwarta placówka Amazon Go – pierwsza poza Seattle

Sklep bez kas Amazon Go po raz pierwszy został uruchomiony poza miastem-siedzibą koncernu Seattle. Powstał w Chicago. Następne planowane lokalizacje to Nowy Jork i San Francisco.

Sieć Amazon Go – na razie licząca zaledwie cztery placówki – wyszła poza „rodzinne” Seattle. Nowy sklep w Chicago został uruchomiony bez rozgłosu. T pierwsza z sześciu placówek, jakie koncern zamierza w tym roku otworzyć poza miastem, w którym ma siedzibę.

Sklep ma standardową ofertę convenience – są to głównie przekąski i napoje oraz dania gotowe do spożycia i łatwe do przygotowania. Godziny otwarcia mogą nieco zaskakiwać w przypadku sklepu tak dalece zautomatyzowanego. Czynny jest od 7:00 do 20:00, przy czym ma być zamknięty w weekendy.

Aby wejść do sklepu Amazon Go, trzeba zainstalować w smartfonie dedykowaną aplikację i zalogować ją do swojego konta Amazon. Przy wejściu przystawia się do czytnika wyświetlony na ekranie telefonu kod płaski QR, po czym można wybrać potrzebne produkty i opuścić sklep. Reszta odbywa się automatycznie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.