27.07.2018/11:14

Rynek kawy: Jacobs Douwe Egberts i Nestle zabiegają o markę Illy

Światowy rynek kawy na świecie wciąż się konsoliduje: jak podająe agencja Bloomberg, zarówno Jacobs Douwe Egberts, jak i Nestlé złożyły oferty przejęcia Illy Group, włoskiego producenta kawy Illy.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że kontrolowana przez rodzinę Illy firma niekoniecznie jest na sprzedaż. Zarówno JDE, jak i Nestlé odmówiły w tej sprawie komentarza, zaś prezes Andrea Illy uznał doniesienia za "żenujące".

Branża, której zdaniem wartość transakcji mogłaby wynieść blisko 1,5 mld euro, spekuluje jednak, że rodzina Illy ma świadomość narastającej konkurencji ze strony największych światowych graczy na rynku kawy i według informatorów rozgląda się za inwestorem, biorąc pod uwagę poszerzenie biznesu o inne marki z obszaru rynku kawy i herbaty. W grę wchodzi także przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej.

Założona w 1933 roku przez Włocha Francesca Illy firma Illycaffé dziś należy do czołówki niezależnych przetwórców kawy na świecie. Przedsiębiorstwem zarządza trzecie pokolenie rodziny Illy. Firma zatrudnia około 1700 pracowników i notuje około 460 mln euro obrotów rocznie. Kawy Illy – marka specjalizuje się w espresso – można kupić w 140 krajach na świecie.

W Polsce marka Illy jest skierowana przede wszystkim do gastronomii,  wyłącznym dystrybutorem produktów jest  Le Patio Polska. Firma zatrudnia ośmiu przedstawicieli handlowych obsługujących cały kraj.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.