07.03.2017/10:08

Rynek opakowań przyspiesza

W ciągu najbliższych trzech lat wartość polskiego rynku opakowań wzrośnie z obecnych 33,5 do 46 mld zł. Motorem rozwoju branży są rosnąca konsumpcja i potrzeby marketingowe, związane z koniecznością wyróżnienia się na tle konkurencji – czytamy w Rzeczpospolitej.

Eksperci Banku Zachodniego WBK oceniają, że produkcja opakowań to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki globalnej. Jednocześnie, jak podaje Rzeczpospolita, według analiz Equity Advisors, firmy doradczej specjalizującej się w transakcjach kapitałowych, krajowy rynek producentów opakowań jest wart 33,5 mld zł i do tej pory rósł w tempie 5,8 proc. rocznie. Do 2020 roku wzrost ma jednak przyspieszyć do 6,8 proc.

W rezultacie za trzy lata rynek opakowań powinien osiągnąć wartość 46 mld zł. W Rzeczpospolitej czytamy, że wzrost w kraju będzie znacznie szybszy niż w skali globalnej. Jak prognozuje międzynarodowa firma doradcza Smithers Pira, ten ostatni w najbliższych latach ma zyskiwać ok. 3,5 proc. rocznie.

Więcej w Rzeczpospolitej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.