08.08.2018/08:12

Rynek paliw czeka konsolidacja

Przejęcie przez Orlen sieci paliw Lotosu to tylko kolejna odsłona fali konsolidacji na polskim rynku - pisze Rzeczpospolita.

Po przejęciu sieci Lotos, Orlen będzie miał prawie 3,3 tys. placówek w całej Europie. Firma nie awansuje ze swojej ósmej pozycji, ale zwiększy dystans do Circle K czy OMV.

Jak zauważają eksperci, w Polsce obserwowany jest duży potencjał do przejęć. Wciąż 2,5 tys. stacji z łącznie 7 tys. placówek nie należy do żadnej sieci. Na zachodzie ich liczba jest znacząco mniejsza. Większe firmy, by rosnąć, potrzebują przejęć. Tym bardziej, że aktualnie w kraju jest zaledwie sześć sieci, które mają ponad 150 stacji (a po akwizycji Lotosu będzie ich pięć).

Niektóre firmy zdradzają swoje plany. Unimot zwiększy sieć Avia z 30 do 200 punktó, a Amwin - ze 170 stacji Moya do 250.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.