29.12.2016/09:18

Rynek perfum wart prawie 2 mld zł

Według raportu firmy badawczej Euromonitor, do którego dotarła „Rzeczpospolita”, polski rynek kosmetyków zapachowych – w tym online – wzrośnie w tym roku do 1,93 mld zł.

Analitycy Euromonitora cytowani przez „Rzeczpospolitą” wskazują, że większość firm zabiega o konsumentów promocjami cenowymi, czego efektem jest zahamowanie wartościowego wzrostu rynku. Promocjami kuszą zarówno sklepy internetowe, które mają już 18 proc. polskiego rynku zapachów, jak i tradycyjne perfumerie, które też coraz częściej rozwijają sprzedaż w sieci.

Według firmy Euromonitor, wartość całego rynku urody wzrośnie w tym roku o 2 proc., do 14,6 mld zł. O 5 proc. zwiększy się sprzedaż kosmetyków do makijażu, ale o wartości rynku decyduje największa kategoria – kosmetyki do pielęgnacji, na które wydamy ponad 2,8 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.