14.10.2013/09:14

Rynek produktów OTC wzrośnie w tym roku o 11 proc.

Rynek produktów OTC w 2013 r. wzrośnie o 11 proc. rdr, natomiast w latach 2013-2016 jego średnia roczna dynamika wyniesie 6,6 proc. – podaje PAP za raportem firmy badawczej PMR.

"W ocenie PMR, za sprawą niskiej bazy z 2012 r. i wysokiej liczby infekcji, rynek produktów OTC odbije się w 2013 r. i osiągnie dodatnią dynamikę na poziomie blisko 11 proc. Podobnie jak w 2012 r., pozytywny wpływ na dynamikę rynku będzie miało wprowadzenie nowych produktów oraz wzrost cen. Trend wprowadzeń nowych wersji produktów dotyczył będzie zwłaszcza produktów przeciw grypie i przeziębieniu. Ogółem, według prognoz PMR, w latach 2013-2016 rynek produktów OTC osiągnie średnioroczną stopę wzrostu na poziomie 6,6 proc. – napisano. Zdaniem autorów raportu rozwój rynku będzie wynikał również z ukierunkowania aptek na produkty OTC oraz zwiększenia zainteresowania takimi produktami w placówkach handlu detalicznego. „Coraz większe zainteresowanie placówek handlu detalicznego lekami i suplementami diety będzie skutkowało dynamicznym wzrostem sprzedaży w segmencie pozaaptecznym, w którym, według prognoz PMR, generowana będzie wyższa dynamika niż na rynku aptecznym" – dodano.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • TOMASZ 03.12.2013

    CZY NOS-PA FORE BĘDZE BEZ RECEPTY OGOLNIE DOSTĘPNA
    DLA PACJĘTÓW W POLSCE JEST MAX BEZ RECETY LEKARSKIEJ
    TA SAMA DAWKA 80MG PRODUKTY LECZNICZEGO
    TYLE ŻE WYSZA CENA LEKU JEST BEZ RECEPTY LEKARSKIEJ

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.