29.10.2020/18:48

Rynek stacji paliw w Polsce - zobacz najnowsze dane. Zmalała liczba stacji Tesco

Na koniec trzeciego kwartału br. w Polsce działało ok. 7720 stacji paliw, z czego 189 stanowiły stacje należące do sieci sklepów/hurtowni spożywczych - wynika z danych POPiHN.

W porównaniu z końcem minionego roku oznacza to wzrost liczby stacji paliw o 92, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby stacji sklepowych o 7. To drugie zjawisko było efektem zmniejszenia dokładnie o tyle samo stanu posiadania sieci Tesco, przymierzającej się do opuszczenia Polski.

Największym operatorem stacji paliw w Polsce oczywiście pozostaje PKN Orlen, który na koniec września miał 1798 stacji paliw. BP zamknęło trzeci kwartał z liczbą 573 stacji, Lotos miał ich 510, Shell 418, a CircleK 368. Liderem wśród operatorów niezależnych, z których 10 i więcej występuje pod wspólnym logo, był Anwim (Moya) - 272 stacje.

Wśród operatorów spożywczych nie zaszły żadne zmiany poza zmniejszeniem liczby stacji paliw Tesco z 29 (na początku roku) do 22 (na koniec września br.). Intermarche zamknęło trzeci kwartał z liczbą 68 stacji, Carrefour miał 43 stacje, Auchan 25, E.Leclerc 20, a Makro 5. Inni operatorzy spożywczy odpowiadali łącznie za 6 stacji.

Więcej informacji poniżej (źródło danych: POPiHN).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także