10.12.2018/09:59

Ryszard Petru obiecuje zniesienie zakazu handlu w niedziele

Uchylenie obowiązującej od marca 2018 r. ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele obiecał w miniony weekend podczas konwencji programowej partii Teraz lider ugrupowania Ryszard Petru.

Polityk oznajmił, że jeśli jego partia obejmie władzę w Polsce po wyborach parlamentarnych 2019, zniesie zakaz handlu w niedziele, a w miejsce ograniczeń zaproponowane zostaną "dwie wolne niedziele dla pracowników handlu". Nie doprecyzował, w jaki sposób miałby zostać osiągnięty powyższy cel, ale najbardziej prawdopodobnym wariantem wydaje się nowelizacja Kodeksu pracy. Warto zauważyć, że w Sejmie leżą już dwa projekty ustaw, które to przewidują (autorstwa Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej).

Innymi elementami programu partii Teraz, o których wspomniał Petru podczas wystąpienia, są m.in.: obniżenie PIT i CIT do 16 proc., zmniejszenie opłat na ZUS dla małych firm do 500 złotych miesięcznie, zgłoszenie akcesu Polski do strefy euro, oraz likwidacja niektórych danin wprowadzonych przez PiS (w tym opłaty recyklingowej).

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • fff 10.12.2018

  W sześciu króli tez będą otwarte. Dziękujemy panie Ryszardzie!!

 • Qer 10.12.2018

  Bardzo dobrze, oby niedziele handlowe wróciły jak najszybciej. Zagłosuje na tego Pana !!!!

 • Rocco 10.12.2018

  Znowu R.Petru nie wie o czym mówi. Jego działania z poprzednich lat spowodowały upadłość małych i średnich firm oraz upadajacy rynek lokalny. Niech więcej wprowadza galeri i marketów do małych miejscowości.

 • handlowiec88 10.12.2018

  BRAWO!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.