11.09.2019/09:45

Rząd chce podnieść limit obrotów uprawniających do podatku ryczałtowego

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas wizyty w zakładach Agros Nova, należących do Grupy Maspex, że rząd zamierza podnieść do 2 mln euro limit obrotów uprawniających do podatku ryczałtowego – informuje Interia.

Spotkanie premiera Morawieckiego m.in. z Krzysztofem Pawińskim, prezesem Maspexu, miało miejsce we wtorek, w zakładzie przetwórstwa owocowo-warzywnego Agros Nova w województwie łódzkim. W jego trakcie rozmawiano m.in. o usprawnieniu kontaktów pomiędzy fiskusem a przedsiębiorcami.

Podczas wizyty Morawiecki zapowiedział, że rząd zwiększy poziom obrotów, do którego firmy będą mogły płacić zryczałtowany podatek, którego stawka jest zróżnicowana dla poszczególnych branż i wynosi od 2, przez 3, 5 i 8,5 proc. "Są też branże, które są bardzo rentowne i wtedy ryczałt jest trochę wyższy – wyjaśnił premier, cytowany przez portal Interia.

Szef rządu poinformował, że pułap obrotów, uprawniających do ryczałtu, zostanie wkrótce podniesiony z obecnych 250 tys. euro do miliona euro, a w przyszłości – według zamiarów rządu – do dwóch milionów.

Źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.