20.05.2020/21:02

Rząd nie wyklucza dyskusji o przywróceniu handlu w niedzielę

Po miesiącu odmrażania gospodarki niewykluczone jest wznowienie dyskusji o przywróceniu handlu w niedzielę, jednak obecnie jest za wcześnie by o tym mówić - wynika z wypowiedzi wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, w trakcie środowej wideokonferencji Europejskiego Kongresu Gospodarczego - podaje niezależna.pl.

Jak przyznała Jadwiga Emilewicz, dziś jeszcze nie ma takiej potrzeby, żeby przywracać niedziele handlowe. Jej zdaniem rząd obserwuje gospodarkę i w zależności od tego, co się wydarzy po miesiącu odmrożenia, podejmie decyzję, czy wrócić do dyskusji o niedzielach - podaje niezależna.pl.

W ramach pierwszego pakietu ustaw antykryzysowych, które obowiązują od 31 marca, umożliwiono sklepom objętym zakazem handlu w niedzielę przyjmowanie tego dnia towaru, rozładowywanie go oraz wykładania na półki. Pod koniec marca Emilewicz mówiła, że rząd nie przewiduje wznowienia handlu w niedziele.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Mchmiel82 27.10.2020

  To chore
  My też mamy rodziny i chcemy ten czas poświęcać w niedzielę wolną
  Nie jesteśmy niewolnikami
  Nam też się coś nalezy

 • gosc 21.05.2020

  W Niemczech albo Francji niech handlują w Niedziele,Polacy to niewolnicy.

 • Polski klient. 21.05.2020

  Zagraniczne markety chcą wykorzystać okazję i lobbują w Rządzie powrót wolnych niedziel do handlu. Jeśli p. Emilewicz ulegnie, to będzie oznaczało, że w Polsce rządzą Bieronki, Lidle i hipermarkety. Nie odbierajcie ponad milionowi ludziom wolnej niedzieli od handlu. Społeczeństwo to zaakceptowało i tylko zagraniczne markety NIE i ich tuba POHiD.

 • inga 20.05.2020

  łapska precz od wolnej niedzieli

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.