16.03.2020/15:36

Rząd obiecuje zapewnienie pomocy żywnościowej osobom poddanym kwarantannie

W związku z epidemią koronowirusa i kwarantanną obejmującą coraz większą liczbę osób rząd rozszerza program pomocy żywnościowej. Paczki z żywnością trafią do najbardziej potrzebujących, w tym osób samotnych i starszych.

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował o rozszerzeniu programu pomocy żywnościowej dedykowanego najuboższym o osoby poddane kwarantannie - w związku z sytuacją spowodowaną epidemią koronowirusa i koniecznością przebywania przez wiele dni na kwarantannie pod obserwacją wielu ludzi uruchamiamy program pomocy żywnościowej - zadeklarował Minister.

Paczki z żywnością mają trafić do osób, które nie są w stanie same zapewnić sobie żywności - do osób chorych, starszych, ludzi którzy nie mają w pobliżu krewnych.

MRiRW będzie bazowało na programie, który sprawdzał się dobrze przez wiele lat jako program pomocy dla ludzi najuboższych. Rocznie korzystało z niego ponad milion podopiecznych. Podstawą działania programu pomocy żywnościowej będzie informacja o osobach skierowanych na kwarantannę.

Przeczytaj więcej na ten temat na portalu www.topagrar.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.