27.05.2018/23:52

Rząd planuje nowelizację ustawy ograniczającej handel w niedziele

Prawdopodobnie już w drugiej połowie czerwca rząd zaproponuje korektę ustawy ograniczającej handel w niedzielę – poinformował na antenie „Radia Maryja” Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej.

Podczas czerwcowego spotkania z przedstawicielami branży handlowej, organizacji związkowych oraz inicjatorów obywatelskiego projektu noweli podsumowane zostanie dotychczasowe funkcjonowanie ustawy.

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed poinformował w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, że omówione zostaną też rozwiązania dotyczące przypadków omijania prawa.

Jak zapewnił wiceminister ze strony rządu padły „deklaracje, że choćby sesja związana z omijaniem prawa, że jedna z sieci handlowych chce zamienić sklepy na placówki pocztowe, jest niedopuszczalne. Tutaj będzie trzeba doprecyzować ustawę. Zaproponujemy na tym spotkaniu taką korektę. Zobaczymy, czy jeszcze jakieś inne propozycje tego spotkania będą brane pod uwagę. Na dzisiaj „Solidarność” zgłasza też postulat dot. wydłużenia doby pracowniczej czy kwestię związaną z innymi przypadkami, które się zdarzały”.

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedzielę, w tym roku w każdym miesiącu są dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Dlatego też w dwie najbliższe niedzielę będzie możliwość zrobienia zakupów.

Więcej: Radio Maryja

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Sprawiedliwy wśród Narodów 29.05.2018

  Czy jeśli Bezprawie i Niesprawiedliwość wprowadza bezprawie (prawo niezgodne z Konstytucją) to czy należy przestrzegać bezprawia wprowadzanego przez Bezprawie i Niesprawiedliwość ?

 • Jendrula 28.05.2018

  Zakazać handlu wszędzie i tyle. Teraz mamy równych i równiejszych pracowników. Pracownik marketu nie pracuje, ale pracownik na stacji już musi pracować. Podobnie z pracownikami sklepów np. na dworach, Ci pracownicy są gorsi, czy jak?

  1) Na stacjach można przedpłacać za paliwo (na zachodzie tak sobie radzą, to i u nas się da)
  2) Podróżni mogą kupić jedzenie dzień wcześniej, jeśli reszta potrafi, a pociągi mogą przecież wstawić wagony jadalne
  3) Piekarnie i kwiaciarnie mogą się otworzyć od 00:01 w poniedziałek jak chcą
  4) Placówki pocztowe jak będą w niedzielę zamknięte, to też świat się nie zawali

  Szczerze wątpię, aby Rząd wprowadzając ustawę przejmował się dobrem pracowników.

 • handlowiec 28.05.2018

  "Więcej: Radio Maryja" - Najlepszy fragment artykułu!!! Ograniczenie handlu - albo wszyscy, albo nikt! Stacje paliw też mogą handlować samym paliwem (przez okienko). Ale co na to państwowy potentat paliwowy?

 • Biber 28.05.2018

  Przecież to proste - im więcej wyłączeń w ustawie, tym więcej przypadków jej obchodzenia i naruszania. Takich wyłączeń powinno być nie więcej, niż palców u jednej ręki i maksymalnie doprecyzowane, jak najlepiej zdefiniowane. Reszta objęta całkowitym zakazem. Albo ustawa ma służyć poszanowaniu prawa, albo służy kombinowaniu i cwaniakowaniu przez różne sieci handlowe.

 • jw 28.05.2018

  Jak ustawa jest pisana na kolanie to Was każdy płaz połknie na śniadanie ;-)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.