06.09.2016/15:46

Rząd powoła do życia Polską Agencję Handlu i Inwestycji

Rada Ministrów zamierza utworzyć Polską Agencję Handlu i Inwestycji. Nowy twór ma skupiać kompetencje dotychczas rozsiane po kilku innych podmiotach, m.in. Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz sieci Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji.

Jak podaje "Puls Biznesu", budżet nowej agencji wyniesie aż 200 mln zł. Polska Agencja Handlu i Inwestycji zainaugurować ma działalność w styczniu 2017 r. i wejdzie w skład Polskiego Funduszu Rozwoju.

- Liczę na to, że nowy system wsparcia pomoże stworzyć eksportowe marki premium. (...) Jest to absolutnie kluczowy element w programie rozwoju. Podnosimy zakres wsparcia eksportu na jeszcze wyższy poziom - powiedział we wtorek wicepremier Mateusz Morawiecki, ogłaszając informację o planach powołania do życia PAHiI podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

W komunikacie wydanym przez Ministerstwo Rozwoju możemy przeczytać, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji "połączy już istniejące zasoby i możliwości proeksportowe, proinwestycyjne i promocyjne. Zintegruje też działania dyplomacji ekonomicznej. Będzie odpowiedzialna za kreowanie strategii wsparcia eksportu i inwestycji zagranicznych. Ma także realizować politykę promocji polskiej gospodarki".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.