02.04.2021/17:47

Rząd przedłuży obostrzenia i utrzyma gospodarczy lockdown nawet do końca kwietnia

Rząd przedłuży obecne pandemiczne obostrzenia po 9 kwietnia i utrzyma gospodarczy lockdown z pewnymi drobnymi wyjątkami – informuje Onet.pl.

Przypomnijmy, że 20 marca w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 i rozprzestrzeniającą się brytyjską mutacją koronawirusa rząd podjął decyzję o rozszerzeniu obowiązujących obostrzeń. Restrykcje w założeniu miały trwać do 9 kwietnia, jednak według informacji dziennikarza Onetu Andrzeja Gajcego „jest niemal pewne, że zostaną przedłużone”.

Źródła Onetu twierdzą, że „bezpośrednio po świętach Wielkanocnych nie należy spodziewać się decyzji o znacznym luzowaniu obostrzeń. Z pewnymi jednak wyjątkami”. Zdaniem portalu, rząd Mateusza Morawieckiego zastanawia się nad ponownym otwarciem przedszkoli i żłobków. Do szkół mieliby pójść także uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3. „Te decyzje obwarowane są utrzymaniem spadkowego trendu w zakażeniach” – podkreślono.

Mało prawdopodobne jest z kolei poluzowanie gospodarczego lockdownu. Przypomnijmy, że decyzją rządu do 9 kwietnia zamknięte są m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne czy duże sklepy meblowe i budowlane.

Z ustaleń onet.pl wynika, że pierwszych decyzji o stopniowym uwalnianiu gospodarki po lockdownie należy spodziewać się najwcześniej w połowie lub nawet pod koniec kwietnia. Warunek oczywiście jest taki sam, jak w przypadku odmrażania przedszkoli, czy powrotu najmłodszych uczniów.

 

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Ali 09.04.2021

  Uważam że nie tylko żłobki itp przyczynia się do wzrostu galerie też pracując tan też nigdy nie wiem czy nie trafię na osobę chorą

 • Zła 07.04.2021

  Wstyd co oni robią co z handlowcami w takim bądź razie zamknijmy sklepy dla rządu i lekarzy bo ja za chwilę stracę pracę przez to że moje je dziecko jest dyskryminowane i nie może iść do żłobka . Ale czesne muszę zapłacić . Gdzie sprawiedliwość. Ludzie obudźcie się .

 • Zła 07.04.2021

  Wstyd co oni robią co z handlowcami w takim bądź razie zamknijmy sklepy dla rządu i lekarzy bo ja za chwilę stracę pracę przez to że moje je dziecko jest dyskryminowane i nie może iść do żłobka . Ale czesne muszę zapłacić . Gdzie sprawiedliwość. Ludzie obudźcie się .

 • Adam 07.04.2021

  Kiedy strajk kiedy protesty, dlaczego nie ma nignie takich informacji

 • * 07.04.2021

  *

 • Gde 06.04.2021

  Ten rzad chce nas wykonczyc.Czyz ostatnio wprowadzone obostrzenia nie mialy potrwac 2 tygodnie?Przecież wiadomo ze otwarte zlobki i szkoly przyczynia sie do wzrostu zakazen o wiele bardziej anizeli salony fryzjerskie czy galerie.Chore decyzje.

 • Xcz 06.04.2021

  Szkoda gadać

 • Wkurzona 06.04.2021

  Spadki zachorowań? Przecież teraz są spadki bo nie robią tyle testów bo święta? To będzie rząd brak pod uwagę? Otworzą przedszkola i klasy 1-3 a za dwa tygodnie znowu zamkną bo będzie 40 tys dziennie?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także