06.05.2020/10:48

Rząd rozważa wprowadzenie zasiłku solidarnościowego i zawieszenia stosunku pracy

Urzędnicy resortu pracy zastanawiają się nad wprowadzeniem zasiłku solidarnościowego oraz możliwości czasowego zawieszenia stosunku pracy. Minister Marlena Maląg przyznała na antenie Polskiego Radia, że trwają prace nad takim rozwiązaniem.

Marlena Maląg stwierdziła na antenie Polskiego Radia, że rząd rozważa możliwość podniesienia zasiłku dla bezrobotnych. Pod uwagę brane są także inne mechanizmy wsparcia, takie jak zasiłek solidarnościowy czy możliwość okresowego zawieszenia stosunku pracy, z perspektywą powrotu na zajmowane stanowisko.

Szefowa resortu pracy poinformowała, że od momentu wprowadzenia tarczy antykryzysowej złożono ponad 2,8 mln wniosków o pomoc i wypłacono ponad 5 mld zł. Przyznała, że szczególnym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się mikropożyczki umarzalne.

Z danych ministerstwa wynika, że w kwietniu przybyło ok. 58 tys. bezrobotnych. Według szacunków resortu, jest ich łącznie 960 tys., a stopa bezrobocia wynosi obecnie 5,7 proc.

Źródło: polskieradio.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.