17.04.2020/17:00

Rząd wprowadzi maksymalną cenę na maseczki ochronne bo sklepy sprzedają je za drogo

W przyszłym tygodniu wicepremier Jadwiga Emilewicz ma wydać pierwsze rozporządzenie dotyczące ograniczenia wzrostu cen - poinformowało radio RMF FM. Ma dotyczyć cen maseczek ochronnych. Uchwalona w nocy przez parlament nowa wersja tzw. tarczy antykryzysowej daje wicepremier taką możliwość.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Junona 20.04.2020

  Dodajmy jeszcze kontrolę cen żywności, inspekcje robotniczo-chłopskie i z powrotem mamy komunę. W zasadzie to pis już wprowadził komunę - to co wyrabia propaganda pisowska w TVP i tzw. mediach zależnych od Pisu to komuna w najczystszej postaci. A łamanie prawa przez komuchów pisowskich ?

 • John 20.04.2020

  W chińskich fabrykach przy ilości 10-20mln szt maseczka chirurgiczna kosztuje obecnie 0,16-0,18USD. Tak z ciekawości.

 • Obniżą? 20.04.2020

  Np państwowa Poczta Polska 9,99 szt

 • Fik 19.04.2020

  Pracuję w rejestracji przychodni. Przed całą aferą opakowanie 50 maseczek kosztowało 6 zł.
  Ohydne jest to co teraz się wyprawia!! Ludzie nie mają sumienia.
  To samo z rękawiczkami. Normalnie 200 sztuk - 20 zł.
  Ludzie, którzy tak zawyzaja ceny są obrzydliwi

 • Bobik 17.04.2020

  Kaczor nie chce otwierać gospodarki bo wie, że nawet jak zachoruje u nas 10 razy mniej ludzi niż w Niemczech to szpitale sobie nie poradzą i ludzie załapią w jakim miejscu jako kraj jesteśmy. Tak jest rozwalona ochrona zdrowia w kraju. Dlatego będziemy teraz przez rok chodzić w maseczkach a morawiecki i adrian będą się chwalic, że u nas jest mniej zachorowań niż w innych krajach. Tylko codziennie przybywa bezrobotnych i zadłużonych ludzi, którzy muszą spłacać kredyty hipoteczne. Normalny rząd by nakazał seniorom i chorym zostać w domach i regularnie poddawał ich testom a resztę wysłał do pracy. Ale podkreślam tak by zrobił normalny rząd a nie te komuchy

 • aa 17.04.2020

  To jeszcze w aptekach - zwykła maseczka jednorazowa nawet 8,00 zł. Kogo będzie na to na dłuższą metę stać? Ludzie będą nosić jedną aż się całkiem nie rozpadnie, zbierając przy tym i roznosząc różne mikroby.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.