17.04.2020/17:00

Rząd wprowadzi maksymalną cenę na maseczki ochronne bo sklepy sprzedają je za drogo

W przyszłym tygodniu wicepremier Jadwiga Emilewicz ma wydać pierwsze rozporządzenie dotyczące ograniczenia wzrostu cen - poinformowało radio RMF FM. Ma dotyczyć cen maseczek ochronnych. Uchwalona w nocy przez parlament nowa wersja tzw. tarczy antykryzysowej daje wicepremier taką możliwość.

Rząd chce wprowadzić ograniczenie, bo niektórzy handlowcy stosują bardzo wysokie ceny za swoje maseczki, czasem nawet te najprostsze kosztują kilkadziesiąt złotych. To zdarza się i na straganach, i w wielkich sieciach handlowych.

Jak wskazuje RMF FM przygotowanie tego rozporządzenia i wyznaczenie maksymalnych cen za maseczki będzie bardzo trudne, bo typów maseczek jest bardzo dużo: chirurgiczne, budowlane, szyte z materiałów specjalistycznych, jednorazowe, wielorazowe. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że maksymalna cena na maseczki ma być na razie łagodna, by nie uderzyć w polskie szwalnie, które szybko przestawiły się na szycie maseczek. Z drugiej strony produkt ma być dostępny w uczciwej cenie.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Junona 20.04.2020

  Dodajmy jeszcze kontrolę cen żywności, inspekcje robotniczo-chłopskie i z powrotem mamy komunę. W zasadzie to pis już wprowadził komunę - to co wyrabia propaganda pisowska w TVP i tzw. mediach zależnych od Pisu to komuna w najczystszej postaci. A łamanie prawa przez komuchów pisowskich ?

 • John 20.04.2020

  W chińskich fabrykach przy ilości 10-20mln szt maseczka chirurgiczna kosztuje obecnie 0,16-0,18USD. Tak z ciekawości.

 • Obniżą? 20.04.2020

  Np państwowa Poczta Polska 9,99 szt

 • Fik 19.04.2020

  Pracuję w rejestracji przychodni. Przed całą aferą opakowanie 50 maseczek kosztowało 6 zł.
  Ohydne jest to co teraz się wyprawia!! Ludzie nie mają sumienia.
  To samo z rękawiczkami. Normalnie 200 sztuk - 20 zł.
  Ludzie, którzy tak zawyzaja ceny są obrzydliwi

 • Bobik 17.04.2020

  Kaczor nie chce otwierać gospodarki bo wie, że nawet jak zachoruje u nas 10 razy mniej ludzi niż w Niemczech to szpitale sobie nie poradzą i ludzie załapią w jakim miejscu jako kraj jesteśmy. Tak jest rozwalona ochrona zdrowia w kraju. Dlatego będziemy teraz przez rok chodzić w maseczkach a morawiecki i adrian będą się chwalic, że u nas jest mniej zachorowań niż w innych krajach. Tylko codziennie przybywa bezrobotnych i zadłużonych ludzi, którzy muszą spłacać kredyty hipoteczne. Normalny rząd by nakazał seniorom i chorym zostać w domach i regularnie poddawał ich testom a resztę wysłał do pracy. Ale podkreślam tak by zrobił normalny rząd a nie te komuchy

 • aa 17.04.2020

  To jeszcze w aptekach - zwykła maseczka jednorazowa nawet 8,00 zł. Kogo będzie na to na dłuższą metę stać? Ludzie będą nosić jedną aż się całkiem nie rozpadnie, zbierając przy tym i roznosząc różne mikroby.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.