02.08.2020/14:52

Rzecznik rządu: restauracje i sklepy ogniskami nowych zakażeń. Możliwe obostrzenia

Rzecznik rządu Piotr Müller w piątek apelował do właścicieli i kierowników sklepów oraz restauracji, by przypominali klientom o obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa zasadach. Sanepid alarmował, że w sklepach i restauracjach odnotowano kolejne ogniska zakażeń.

W piątek zebrał się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Pod uwagę wziął m.in. restrykcje dotyczące osób, które będą wracać z wakacji w innych krajach. Czwartek i piątek były dniami, w których padł rekord dziennych wykrytych zarażeń koronawirusem. Liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła 600.

- Z informacji, które zostały dzisiaj przekazane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, wynika, że również w placówkach takich, jak restauracje czy sklepy pojawiają się pierwsze ogniska zakażeń. To również może być powodowane tym, że w niektórych miejscach te restrykcje nie są przestrzegane – powiedział w piątek rzecznik rządu.

- Rządowy zespół zarządzania kryzysowego skłania się ku temu i właściwie taka kierunkowa decyzja dzisiaj zapadła, aby nowe obostrzenia, o ile nie ma takiej konieczności, raczej były wprowadzane na terenie poszczególnych powiatów, poszczególnych obszarów Polski" – dodał Piotr Müller.

W planowanych obostrzeniach chodzi też o ewentualne zmniejszenie liczby osób przebywających w danych placówkach, takich jak np. restauracje. Wcześniej wiceminister zdrowia apelował do właścicieli sklepów, aby upominali klientów, którzy nie noszą maseczek i nie stosują się do zaleceń higienicznych.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Józef 03.08.2020

    Nie rozumiem, przecież pis przed wyborami ogłosił koniec epidemii.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.