14.04.2020/09:16

Rzecznik rządu: W ciągu dwóch dni decyzje m.in. o poluzowaniu ograniczeń w sklepach

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na antenie radiowej Trójki, że w ciągu najbliższych dwóch dni rząd będzie podejmował decyzje w sprawie ograniczeń związanych z epidemią. Na pierwszy ogień mają pójść limity osób mogących przebywać jednocześnie w sklepie.

Müller poinformował w dzisiejszej rozmowie z radiową Trójką, że w niedzielę odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie epidemii – ustalono na nim, że po zapoznaniu się ze świątecznymi danymi epidemiologicznymi podejmowane będą decyzje o luzowaniu gospodarki. Ma to nastąpić „w najbliższych dwóch dniach”.

Müller zastrzegł, że jest to wariant optymistyczny, a rzeczywiste decyzje o luzowaniu restrykcji zostaną poprzedzone analizą danych dotyczących zachorowań.

Rzecznik rządu zapewnił, że w pierwszej fazie rząd zajmie się decyzjami w sprawie zdjęcia ograniczeń związanych z limitem osób przebywających w sklepach. Podkreślił, że restrykcje nie zostaną całkowicie zniesione, ale „być może będą realizowane w inny sposób”.

Źródło: polskieradio.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jeleń 15.04.2020

    To Muller jest ministrem czy rzecznikiem, a ponadto kto obecnie słucha Trójki , która została szczekaczką pisowską i wszyscy przyzwoici ludzie z niej uciekli ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.