21.11.2017/14:55

Sąd ogłosił upadłość Alma Marketu! E.Leclerc za 94 mln zł przejmie Krakowski Kredens

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki Alma Market - podała firma w komunikacie. Jednocześnie sąd zatwierdził warunki sprzedaży "zorganizowanej części przedsiębiorstwa" na rzecz spółki Immomok (prowadzącej hipermarket E.Leclerc na warszawskim Ursynowie, w KEN Center) za 94 mln zł netto.

"Zorganizowana część przedsiębiorstwa" o której mowa w komunikacie Almy to najprawdopodobniej sieć Krakowski Kredens. Przypomnijmy, że we wrześniu br. Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska poinformował, że francuski operator złożył ofertę zakupu sieci sklepów i stoisk działających pod szyldem Krakowski Kredens. – Teraz czekamy na decyzję sądu - mówił wówczas.

Na decyzję sądu w sprawie zatwierdzenia warunków sprzedaży "zorganizowanej części przedsiębiorstwa" na rzecz spółki Immomok Alma czekać musiała ok. pięciu miesięcy. Wydana została 21 listopada, choć wniosek w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Krakowie w lipcu. Już wtedy w komunikatach giełdowej spółki pojawiła się informacja, że transakcja opiewać ma na kwotę 94 mln zł.

Sieć E.Leclerc zarządza w Polsce siecią 47 hiper- i supermarketów. Skonsolidowane obroty sieci za 2016 rok wyniosły 2,7 mld zł.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Almi 22.11.2017

    No i posprzątane. Czekamy na nową Almę :))

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.