15.02.2019/12:55

Sąd: Supermarket Topaz na stacji paliw może działać w każdą niedzielę

Uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim w sprawie supermarketu Topaz. Sąd uznał, że market może działać w każdą, także i niehandlową niedzielę, ze względu na uznanie go za część stacji paliw. Market ma łącznie około 1000 mkw. powierzchni.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • rewizor 04.04.2019

    A dlaczego Sąd nie wspomina nic o kontroli PSP? Nie wystarczy tylko SANEPID! Najważniejsze, by skutecznie i bezpiecznie ewakuować się w czasie pożaru! Nastąpiła zmiana sposobu użytkowania i zmiana parametrów pożarowych obiektu tj.zmiana strefy pożarowej ZL III (stacja paliw z małym pawilonem na maks. 50 osób) na strefę ZL I {powyżej 50 osób i powyżej 300 m2 sklep}. Czy sporządzono projekt budowlany zaopiniowany przez rzeczoznawcę ds. ppoż.? Czy właściciel przeprowadził ocenę zagrożenia wybuchem {par. 37 rozp. MSWiA nr 109 poz. 719 z 2010?Czy odległość dystrybutora od budynku została zachowana 10 m, jak wymaga tego par. 98 ust.1 p.2 rozp. w sprawie stacji paliw? To najważniejszy parametr, by sklep pozostawał poza zagrożeniami. Dodatkowo, dla ZL I wymaga się min. dwóch wyjść ewakuacyjnych oddalonych od siebie min. 5 m. Nie wolno się ewakuować tylko jednym wyjściem w niedziele niehandlowe {reszta ponoć zamknięta}! Wtedy także długość przejścia ewakuacyjnego 40 m zostaje przekroczona.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.