17.06.2020/19:30

Sąd zatwierdził układ TXM z wierzycielami. Pierwsze spłaty zobowiązań już w sierpniu

Kapitał spółki urośnie o ponad 71 mln złotych. Część długów właściciela Textilmarketu zostanie umorzona.

„Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych zatwierdził układ przyjęty w toku przyspieszonego postępowania układowego, toczącego się wobec TXM S.A.W wygłoszonym na rozprawie uzasadnieniu Sądu Restrukturyzacyjny wskazał i wyczerpująco wyjaśnił, że w sprawie nie zachodzą ani obligatoryjne, ani fakultatywne przesłanki odmowy zatwierdzenia układu. W szczególności stwierdził, że układ nie narusza prawa, ani też nie zachodzi przesłanka oczywistej niewykonalności układu” – czytamy w komunikacie firmy.

Firma podkreśla, że jest to szczególnie istotny etap, ponieważ przesądzono, choć jeszcze nieprawomocnie,, że układ jest zgodny z oczekiwaniami wierzycieli, a także odpowiada przepisom prawa.

Na jego mocy kapitał spółki ulegnie zwiększeniu o kwotę 71,4 mln zł w konsekwencji konwersji zobowiązań. Firma przystąpi również do spłaty zobowiązań wg. przyjętego harmonogramu:

- Dla wierzycieli handlowych (Grupa 1 i 4 ) od czerwca 2021 roku

- Dla wierzycieli handlowych o wartości wierzytelności do 5000 zł (Grupa 2) jednorazowo w miesiącu sierpniu 2020 roku

- Dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (Grupa 3) w trybie miesięcznym począwszy do stycznia 2021

- Dla obligatariuszy (Grupa 6) jednorazowo na koniec roku 2026

Ponadto 15,9 mln złotych długu zostanie umorzone. 14 mln to zobowiązania wobec banków finansujących spółkę, a 1,9 mln stanowią zobowiązania wobec podmiotów powiązanych.

„Po uprawomocnieniu się postanowienia o zatwierdzeniu układu, postępowanie restrukturyzacyjne zostanie formalnie zakończone i Spółka wejdzie w etap wykonywania układu, zgodnie z jego treścią” – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.