05.03.2021/08:33

Salmonella w Biedronce i Lidlu. Sieci wycofują mięso ze sprzedaży

Inspekcja Weterynaryjna wykryła Salmonellę w mięsie pochodzącym z zakładów Animex. Chodzi o produkty z oferty Biedronki i Lidla.

Inspekcja Weterynaryjna wykryła Salmonella Enteritidis w dwóch z pięciu próbek produktu sznycel z fileta z kurczaka sprzedawanego w sklepach Biedronki. Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Szczegóły dotyczące produktów:
Nazwa produktu: Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300G
Numer partii: 2272003053
Termin przydatności do spożycia: 07.03.2021
Producent: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn

Zakład Animex Kutno sp. z o. o. Odział K2 w Kutnie, po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella Enteritidis w produkcie sznycel z fileta z kurczaka nr partii 2272003053 rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Inspekcja Weterynaryjna wykryła także Salmonellę (z grupy O:9) w czterech z pięciu próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka z oferty Lidla.

Szczegóły dotyczące produktów:
Nazwa produktu: Mięso mielone z fileta kurczaka 400G
Numer partii: 2261003858
Termin przydatności do spożycia: 04.03.2021
Producent: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno
Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k. ul. Poznańska 48 Jankowice, 62-080 Tarnowo Podgórne

Podobnie w tym przypadku zakład Animex Kutno sp. z o. o. Odział K2 w Kutnie, po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella w produkcie mięso mielone z fileta z kurczaka nr partii 2261003858 rozpoczął procedurę wycofania tego produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient Lidla (do dzisiaj) 05.03.2021

    Kilkukrotnie darzyło mi się kupić mięso mielone w Lidlu, które nie nadawało się do spożycia już kilka dni przed końcem terminu, ale teraz to grubo przesadzili informując o Salmonelli w produkcie, któremu przydatność do spożycia skończyła się wczoraj! Nigdy więcej mięsa w Lidlu!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także