31.08.2018/09:48

Salmonella w tatarze z Lidla. Sieć wycofuje produkt

Lidl poinformował o wycofaniu partii tataru wołowego w opakowaniu 200 g z terminem przydatności do spożycia do 03.09.2018 i numerze 03218218. Przyczyną jest znalezienie w produktach pałeczek Salmonelli.

Produkty pochodzą z Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki. Bakterie zostały wykryte na podstawie badań wykonanych przez Sanepid. - Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu. Jednocześnie producent zapewnia, że każda partia produktu przed wprowadzeniem do obrotu podlega badaniom w akredytowanym laboratorium - pisze Lidl w komunikacie.

Jak zadeklarował detalista, produkty z podanej partii można zwrócić w każdym sklepie bez pokazywania paragonu. 

- Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację - pisze Lidl.

Pod koniec sierpnia Lidl poinformował klientów o wycofaniu ze sprzedaży partii 88 kartonów kapusty pekińskiej. W produktach znalazło się zbyt dużo pestycydów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.