20.02.2017/09:06

Samolot spadł na centrum handlowe

Mały samolot spadł dziś rano na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne. Zginęło pięć osób. Wszystkie ofiary znajdowały się na pokładzie maszyny. Katastrofa miała miejsce jeszcze przed otwarciem galerii.

Maszyna spadła na centrum handlowe tuż przed godz. 9 rano czasu lokalnego. Centrum było jeszcze zamknięte, dlatego wszystkie ofiary wypadku to pasażerowie samolotu. Świadkowie mówili agencji AP, że po upadku maszyna eksplodowała. Palące się szczątki maszyny uszkodziły samochody na pobliskim parkingu.

Dwusilnikowy samolot Beechcraft King Air miał problemy z silnikiem – poinformował szef miejscowej policji. Centrum handlowe, na które spadła maszyna, znajduje się tuż za końcem pasa startowego Portu Lotniczego Essendon.

Na zdjęciach, które obiegły media, widać słup dymu nad centrum handlowym. Direct Factory Outlet położone jest niedaleko małego lotniska na przedmieściach Melbourne, drugiego pod względem wielkości miasta w Australii. Lotnisko Essendon obsługuje głównie małe samoloty. Katastrofa nie zakłóciła pracy głównego portu lotniczego Melbourne.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.