11.03.2013/22:00

Samoobsługowe kasy w Biedronce

Jeronimo Martins testuje w kilku Biedronkach kasy samoobsługowe. Nie oznacza to jeszcze, że nowe urządzenia przyjmą się na stałe w sklepach tej sieci, ale kto wie?

W stołecznej Biedronce przy ul. Głębockiej od listopada ub.r. działają cztery kasy samoobsługowe. Projekt jest na razie w fazie prób. – Testujemy kasy samoobsługowe, ale to projekt weryfikujący technologię, a nie wdrożeniowy. Sprawdzamy, na ile w przyszłości możemy korzystać z tej technologii w kontekście modelu sprzedaży Biedronki. Chcemy się dowiedzieć, czy samoobsługowe urządzenia spełniają nasze oczekiwania, jeśli chodzi o szybkość robienia zakupów i wygodę klienta. Do ewentualnej decyzji o zainstalowaniu nowych urządzeń w Biedronkach jeszcze bardzo daleka droga. Nie możemy dziś potwierdzić, kiedy wdrożymy te kasy, ani czy w ogóle je wdrożymy – mówi Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska.  Gdyby decyzja o wprowadzeniu kas samoobsługowych do wszystkich sklepów portugalskiego dyskontera miała zapaść wyłącznie na podstawie zainteresowania klientów, zapewne projekt doczekałby się szybkiej realizacji. Zainteresowanie jest bowiem ogromne. Zdarza się nawet, że kupujący wolą czekać w kolejce do kasy samoobsługowej nawet wtedy, gdy przy tradycyjnej nie ma nikogo. Urządzenia działają bez zastrzeżeń, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Głos z komputera na każdym etapie podpowiada, co należy robić. Pracę kas nadzoruje pracownik sklepu i w razie potrzeby pomaga.
Przedstawiciele sieci nie chcą zdradzić na razie nic więcej. – Dopiero po zakończonych analizach będziemy mogli odpowiedzieć na to pytanie. Nie chciałbym spekulować, kiedy to nastąpi – dodaje Alfred Kubczak.(HUW)

Wiadomości Handlowe, Nr 3 (123) Marzec 2013

Dodaj komentarz

1 komentarz

 • zły 05.02.2020

  totalne nieporozumienie
  ludzie czekają na obsługę
  brak potwierdzenia przy płatności kartą
  fatalna grafika towaru
  czekać???
  nie przyjedziemy
  do Was...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.