22.10.2020/08:58

Sejmowa komisja zdrowia chce, by sklepy miały prawo odmowy obsługi klientów bez maseczek

Sejmowa komisja zdrowia przyjęła nowe rozwiązania ws. zwalczania pandemii. Przegłosowano m.in. przepis, że sklepy mogą odmawiać sprzedaży klientom bez maseczek.

Komisja rozpatrywała nowe rozwiązania prawne, związane ze zwalczaniem epidemii, zaproponowane w ramach czterech projektów, zgłoszonych przez PiS, KO, Lewicę oraz PSL, a także zgłaszane jako poprawki.

Co istotne dla handlowców, przyjęto zgłoszone przez Lewicę rozwiązanie, które pozwala sprzedawcom w sklepach odmówić osbługi klientów nie przestrzegających obowiązku zakrywania ust i twarzy.

Ważny dla przedsiębiorców przepis zaproponował poseł Bolesław Piecha z PiS. Przyjęta przez komisję poprawka zakłada, że przedsiębiorca ubiegający się o udzielenie pomocy publicznej, prowadzący działalność na terenie, na którym ogłoszono stan zagrożenia epidemią lub epidemii, musi oświadczyć pisemnie, że nie naruszył ograniczeń związanych m.in. z prowadzeniem lokalu gastronomicznego.

Sejm na posiedzeniu plenarnym będzie dzisiaj obradował nad sprawozdaniem komisji zdrowia i głosował na projektem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także